loading...

W jednym z pierwszych odcinków popularnego serialu „Ranczo” pojawia się wątek produkcji bimbru – tam nazywanego krzakówką. Wydawać by się mogło, że produkcja bimbru na handel to w dzisiejszej Polsce zamierzchła przeszłość. Nic bardziej mylnego.

19 stycznia dzielnicowi z zamojskiej komendy w jednej z miejscowości w gminie Zamość dokonali przeszukania domu należącego do 65-letniego mężczyzny. Mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych znaleźli aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru” i ponad 10 litrów gotowego alkoholu. Ponadto odkryto prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych już papierosów.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna alkohol i papierosy wytwarzał wspólnie z 52-letnią kobietą, z którą wspólnie też zamieszkiwał. Wyprodukowane nielegalnie wyroby trafiały na lokalny rynek – do okolicznych mieszkańców.

W czasie wykonywanych czynności mundurowi stwierdzili również kradzież energii elektrycznej. Wszystkie działające w domu urządzenia elektryczne zasilane były prądem, za którego zużycie gospodarze nie ponosili żadnych kosztów.

Teraz o dalszym losie 65-latka i jego 13 lat młodszej partnerki zadecyduje sąd. Nielegalny wyrób alkoholu oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku. Natomiast za kradzież energii kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876