loading...

Pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu Jakub Hołub, 16-letni uczeń ostatniej klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku, zawodnik AZS UMCS Lublin, został Mistrzem Polski w skoku wzwyż, w kategorii U18.

Jakub Hołub w drugiej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.06 cm, ustanawiając nowy rekord życiowy. To jego największy sukces w sportowej karierze. Drugie miejsce w konkursie zajął Jakub Pająk, który podobnie jak brązowy medalista Gracjan Wiśniewski miał o 11 cm gorszy wynik.

To były fantastyczne Mistrzostwa Polski w wykonaniu młodych lekkoatletów z AZS UMCS Lublin. Kolejnego dnia zawodnicy zdobyli jeszcze trzy medale i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Srebrny medal w trójskoku w kategorii wiekowej u20 zdobył Bartosz Leszczuk, który w ostatniej próbie skoczył 14.26 m. Wynik ten jest jego nowym rekordem życiowym. Złoty medal w skoku o tyczce do lat 20 zdobyła Milena Lipińska, która też ustanowiła swój nowy rekord życiowy - 3.70 m. Halowym Mistrzem Polski u20 w biegu na 60 metrów przez płotki został Michał Sierocki, który mocno ucierpiał w starciu z płotkiem podczas spalonego biegu przez innego zawodnika. W powtórzonym biegu Michał nie dał szans swoim rywalom i pewnie zwyciężył.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 oraz U20 odbyły się 9-11 lutego, w Toruniu.