loading...

Drużyna z I LO im. Staszica w Lublinie zajęła drugie, a uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie trzecie miejsce w wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W szkolnym etapie olimpiady wzięło udział ponad 1700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Do szczebla wojewódzkiego zakwalifikowało się dwadzieścia trzyosobowych zespołów, reprezentujących szkoły. W piątek, 16 marca drużyny rozwiązywały test o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy. Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Najwięcej punktów w tym etapie olimpiady uzyskały uczennice z ZSP w Radzyniu Podlaskim. Drużyna z I LO im. Staszica w Lublinie zajęła drugie miejsce. Natomiast uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie uplasowali się na trzecim miejscu. Uczniowie z Lublina i Lubartowa mieli taką samą liczbę punktów - po 20. O ich kolejności na podium zgodnie z regulaminem zdecydował jedynie czas rozwiązania testu. Lublinianie byli o trzy minuty szybsi.

Z automatu do finału awansował zespół, który zajął pierwsze miejsce w woj. lubelskim. Ale regulamin olimpiady przewiduje też tzw. „dzikie karty”, które umożliwiają udział w finale drużynom, które mimo uzyskania jednych z najwyższych wyników w skali całej Polski, nie wygrały w swoim województwie. To szansa dla uczniów z Lublina (II miejsce) oraz z Lubartowa (III miejsce). Czy któraś z tych drużyn zdobędzie szansę na dalszą rywalizację dowiemy się pod koniec marca.

 

19 marca Łęczna

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876