loading...

Podczas wspólnej akcji funkcjonariuszy KAS i policjantów z CBŚP zlikwidowano nielegalną krajalnię oraz magazyn tytoniu. Mundurowi zabezpieczyli ponad 3,5 tony tytoniu oraz krajalnicę do jego przetwarzania.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku i Lublina oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w jednej z miejscowości pod Lublinem może działać krajalnia oraz magazyn tytoniu. Mundurowi weszli do wytypowanych pomieszczeń, gdzie zatrzymali cztery osoby W kontrolowanej hali oraz w jednym z pięciu znajdujących się na posesji samochodów funkcjonariusze znaleźli worki zawierające w sumie ponad 3500 kg suszu tytoniowego i krajanki oraz sprzęt do jego przetwarzania, m.in. krajalnicę, wagę, a także niespodziewanie 60 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia.

Jak ustalono tytoń mógł być wykorzystywany do nielegalnej produkcji papierosów. Ze znalezionej ilości przestępcy mogli wyprodukować co najmniej 3,5 miliona sztuk papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 2,5 miliona złotych tytułem niezapłaconej akcyzy.

Trzy z zatrzymanych osób usłyszały zarzuty, grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

 

Łęczna 8 kwietnia

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876