loading...

Policjanci zatrzymali 29-latka, który zatrudnił się w firmie wykonującej remont plebanii, po to tylko by łatwiej ją okraść. Łupem mężczyzny padły pieniądze w łącznej kwocie ponad 7000 złotych.

29-latek został ustalony i zatrzymany przez operacyjnych z komisariatu w Niemcach oraz kryminalnych z komendy miejskiej w Chełmie. Jak wynika z ustaleń policjantów mieszkaniec Chełma zatrudnił się w firmie wykonującej prace remontowe na terenie jednej z parafii w gminie Wólka. Sprawca podczas przebywania na plebanii zauważył uchylone drzwi do jednego z pomieszczeń. Po wejściu do środka znalazł pieniądze. Ze znajdującego się tam pliku postanowił wziąć ponad 3 tysiące złotych. Resztę pozostawił. Pieniądze szybko się jednak skończyły. Po kilku dniach postanowił ponownie okraść księdza. Tym razem drzwi do pomieszczenia były zamknięte i musiał się włamać. Sprawca zgarnął za drugim razem niespełna 4 tysiące złotych.

Zatrzymany przez policjantów 29-latek jest recydywistą. Podczas przesłuchania usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczący kradzieży, drugi natomiast kradzieży z włamaniem. Wszystkie pieniądze wydał na używki. Może mu teraz grozić kara do 15 lat więzienia.

Łęczna 18 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876