loading...

Na portalach społecznościowych w trwającym tygodniu zaczęły się pojawiać doniesienia o rzekomych kradzieżach i gwałtach, jakich mieli dopuszczać się w Polsce uchodźcy z Ukrainy. Rzecznik KWP w Lublinie stanowczo dementuje te plotki. "Kompletna bzdura!" - napisał kom. Andrzej Fijołek w oświadczeniu i ostrzegł przed powielaniem fake newsów.

Ostatniej doby w mediach społecznościowych pojawiły się niepokojące informacje dotyczące sytuacji związanej z zagrożeniem bezpieczeństwa mieszkańców terenów przygranicznych, w szczególności powiatu tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Z całą stanowczością dementujemy te pseudoinformacje! - napisał kom. Andrzej Fijołek w opublikowanym dzisiaj oficjalnym oświadczeniu.

Rzecznik podkreślił, że policja nie odnotowała żadnych przestępstw kryminalnych, o których mowa w powielanych internetowo i słownie doniesieniach. Zauważa przy tym, że większość uchodźców, którzy docierają do Polski, to kobiety z dziećmi oraz studenci z zagranicy, którzy w naszym kraju szukają jedynie schronienia.

- Niestety wczoraj zwłaszcza wieczorem doszło manipulacji i dużej ilości fake newsów na temat zarówno samych uchodźców jak i rzekomych zdarzeń kryminalnych, których mieliby się dopuszczać – napisał komisarz Fijołek. Jest to mówiąc wprost kompletna bzdura!

- Nie można jednak przejść wobec takich informacji obojętnie ponieważ takie przekazy mogą powodować realne zagrożenie! Mieliśmy już sytuacje, których wynikiem była dezinformacja i panika. To chociażby czasowy brak paliwa na niektórych stacjach. Skutki przekazywania takich niesprawdzonych informacji mogą mieć jednak dużo bardziej niebezpieczny finał. Warto sobie uświadomić, że świadoma dezinformacja stanowi broń we współczesnym świecie! Przekazując takie niesprawdzone informacje możecie stać się narzędziem w rękach ludzi, którzy świadomie tworzą fake newsy i za ich pomocą biorą udział w wojnie! - podkreśla komisarz.

Łęczna 2 marca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876