loading...

Jeśli zastanawiasz się, co stosować na masę mięśniową po koncentracie białka serwatkowego, na pewno spotkałeś się z dwoma popularnymi opcjami: izolatem białka serwatkowego i hydrolizatem białka serwatkowego. Oba produkty oferują podobne korzyści dla mięśni, ale różnią się pod wieloma względami. W tym artykule porównamy izolat białka serwatkowego i hydrolizat białka serwatkowego oraz przedstawimy najlepsze opcje na masę mięśniową po koncentracie białka serwatkowego.

 

Izolat białka serwatkowego

 

Izolat białka serwatkowego to produkt, który uzyskiwany jest poprzez dalsze oczyszczanie koncentratu białka serwatkowego. Proces ten usuwa większość laktozy, tłuszczu i innych niepożądanych składników, pozostawiając wysoce skoncentrowane białko serwatkowe o czystości wynoszącej 90% lub więcej. W związku z tym, izolat białka serwatkowego jest uważany za najczystszy i najbardziej skoncentrowany rodzaj białka serwatkowego dostępny na rynku.

 

Izolat białka serwatkowego jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą zwiększyć masę mięśniową, ponieważ zapewnia szybko przyswajalne białko w wysokiej dawce. Białko serwatkowe jest również bogate w aminokwasy rozgałęzione (BCAA), które są kluczowe dla wzrostu mięśni. Warto jednak pamiętać, że izolat białka serwatkowego może być kosztowny w porównaniu do innych rodzajów białka. Jeśli chcesz poznać odżywki białkowe (WPI) posiadające w swoim składzie izolat, przejdź do sklepu SFD pod adres: https://sklep.sfd.pl/Izolaty_WPI-k161.html

 

Hydrolizat białka serwatkowego

 

Hydrolizat białka serwatkowego jest wytwarzany przez trawienie białka serwatkowego enzymami, co powoduje rozkład białka na mniejsze peptydy i aminokwasy. Dzięki temu hydrolizat białka serwatkowego jest jeszcze łatwiej trawiony przez organizm niż izolat białka serwatkowego, co oznacza, że jest szybciej wchłaniany i przyswajany przez organizm. Hydrolizat białka serwatkowego zawiera również mniej laktozy i tłuszczu niż koncentrat białka serwatkowego.

 

Hydrolizat białka serwatkowego jest często stosowany przez osoby, które mają problemy z trawieniem białka lub które chcą szybko uzupełnić zapasy aminokwasów w mięśniach po treningu. Jednak hydrolizat białka serwatkowego może być nieco droższy niż izolat białka serwatkowego ze względu na bardziej skomplikowany proces produkcji.

 

Co stosować na masę mięśniową po koncentracie białka serwatkowego?

 

Koncentrat białka serwatkowego, izolat białka serwatkowego i hydrolizat białka serwatkowego są często stosowane w celu zwiększenia masy mięśniowej, ale wiele osób zastanawia się co stosować po odżywce białkowej? Niekoniecznie trzeba sięgać po kolejną formę białka serwatkowego. Oto kilka najlepszych opcji:

 

  • Kazeina - jest białkiem, które jest powoli wchłaniane przez organizm. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą dostarczyć swojemu organizmowi białko na dłużej, zwłaszcza w nocy, gdy organizm potrzebuje dłuższego uzupełniania aminokwasów.
  • Białko sojowe - jest bogate w aminokwasy, takie jak arginina i glutamina, które są korzystne dla mięśni. Jest to także doskonała alternatywa dla wegetarian i wegan, którzy nie jedzą mięsa.
  • Białko jaja - jest jednym z najlepszych źródeł białka, które jest łatwo przyswajalne przez organizm. Jest to także doskonałe źródło pełnowartościowego białka dla osób, które nie tolerują laktozy.
  • BCAA - to skrót od "aminokwasy rozgałęzione". Są one kluczowe dla wzrostu mięśni i regeneracji, zwłaszcza po intensywnym treningu. BCAA można stosować jako suplement w celu uzupełnienia zapasów aminokwasów w mięśniach.
  • Kreatyna - jest składnikiem, który pomaga zwiększyć siłę i masę mięśniową poprzez zwiększenie poziomu fosforanu kreatyny w mięśniach. Jest to jeden z najbardziej badanych i skutecznych suplementów na rynku.

 

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertami powyższych odżywek lub poznać inne preparaty, przejdź do sklepu SFD, gdzie znajduje się bogata i wszechstronna oferta rozmaitych suplementów diety - https://sklep.sfd.pl/

 

Podsumowanie

 

Izolat białka serwatkowego i hydrolizat białka serwatkowego to dwa popularne produkty, które są stosowane w celu zwiększenia masy mięśniowej. Obie opcje oferują szybko przyswajalne białko i aminokwasy, ale różnią się pod wieloma względami. Izolat białka serwatkowego jest uważany za najczystszy i najbardziej skoncentrowany rodzaj białka serwatkowego, podczas gdy hydrolizat jest lepszy pod względem trawienia i wchłaniania przez organizm.

 

Artykuł partnera

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876