loading...

Ponad 42 tys. osób podpisało petycję Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców przeciw negatywnym zmianom podatkowym w „Polskim Ładzie” - poinformowało biuro rzecznika. Według rzecznika „Polski Ład” nie może być wprowadzany kosztem polskich przedsiębiorców.

- W 2019 r. było ok. 700 tys. takich firm w Polsce. Proponowana przez rząd reforma podnosi obciążenia przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym prawie o 50 proc., z obecnych 19 proc. do 28 proc. bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku – zaznaczono w komunikacie.

Aby zapobiec niekorzystnym zmianom podatkowym, rzecznik MŚP zainicjował na początku sierpnia br. petycję "Uchrońmy podatek liniowy! - stop niekorzystnym zmianom w Polskim Ładzie", którą już w tydzień poparło ponad 10 tys. osób. Dialog z rządem ma sens! Wzmożona aktywność przedsiębiorców odnosi pozytywny skutek - wskazał rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz, cytowany w informacji swego biura.

Jak przekazano w komunikacie, Abramowicz w ramach konsultacji społecznych związanych z petycją spotyka się z przedsiębiorcami. Odwiedził m.in. Szczecin i Bydgoszcz, gdzie powołano regionalne rady konsultacyjne - ciało doradcze przy rzeczniku MŚP, złożone z czynnych przedsiębiorców.

      Po opublikowaniu bliższych danych o "Polskim Ładzie" w Internecie pojawiło się tysiące memów. Jeden z łagodniejszych publikujemy powyżej.

Łęczna 31 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876