loading...

Koalicja Obywatelska ma o jeden punkt procentowy większe poparcie niż Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu pracowni Kantar Public.

Warto zaznaczyć, że większe poparcie niż PiS, Platforma Obywatelska zdobyła ostatni raz w kwietniu 2015 r., a w grudniu 2020 zdarzyło się, że poparcie dla PiS i Koalicji Obywatelskiej (której PO jest istotną częścią) było równe.

Według najnowszego sondażu Kantar Public, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby w nich Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 27 proc. (wzrost o 4 pkt. proc. w ciągu miesiąca). Jeden punkt procentowy mniej, 26 proc., zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość (spadek o 3 pkt. proc.). Trzeci wynik zanotowały – z wynikiem po 8 proc. – ex eaquo Polska 2050 Szymona Hołowni i koalicja Lewica Razem.

Do sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja (6 proc.) i PSL-Koalicja Polska (5 proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się Porozumienie, Kukiz‘15 i Agrounia. Co ważne aż 15 proc. respondentów nie wskazało żadnej z partii.

Powstaje pytanie, czy wielka inflacja, drożyzna, problemy energetyczne spowodowały to czego nie mogły dokonać liczne afery w wykonaniu działaczy PiS?

Łęczna 22 lipca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876